NABOŻEŃSTWO MAJOWE W RODZINIE

NABOŻEŃSTWO MAJOWE W RODZINIE

Drodzy Parafianie!

Rozpoczynamy nowy miesiąc maj. Jest on w szczególnie w naszej polskiej tradycji religijnej poświęcony Matce Bożej. Wraz z Nią i całym otaczającym nas światem pragniemy wielbić Boga w Trójcy Jedynego.

W tym roku w naszej majowej modlitwie chcemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za dwóch wielkich pasterzy Kościoła, naszych rodaków: za św. Jana Pawła II, który w maju, sto lat temu przyszedł na świat oraz za sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, nazywanego przez wielu Prymasem Tysiąclecia. Ze względu na trwającą pandemię, dzień, w którym Kościół ogłosi go błogosławionym zostanie wyznaczony w późniejszym terminie. Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego to ważne i historyczne wydarzenie, do którego pragniemy się przygotować jak najlepiej.

Z powodu panującej epidemii koronawirusa i z tym związanych ograniczeń dotyczących ilości osób gromadzących się w kościołach na Mszy św. i nabożeństwach, zachęcamy do modlitwy w gronie rodzinnym na tzw. „majówki”. Jego centralną częścią niech będzie śpiew „Litanii Loretańskiej”, poprzedzonej krótkim rozważaniem na każdy dzień o życia Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niech te spotkania modlitewne przeżywane jako oczekiwanie na beatyfikację Sługi Bożego będą ubogacone śpiewem pięknych maryjnych.

Rozważania majowe „Matka Boża może zrobić wszystko” zamieszczamy poniżej.

                                                                     Ks. proboszcz Andrzej Stopyra

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb