PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW BAŁKAŃSKICH W CHORWACJI, CZARNOGÓRZE I BOŚNI I HERCEGOWINIE

W dniach od 17 do 25 lipca 2020 roku jest organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuariów Bałkańskich w Chorwacji, Czarnogórze oraz Bośni
i Hercegowinie. W programie zwiedzenie m. in. takich miejsc jak: Trogir, Split, Kotor, Medjugorie, Dubrownik, Sarajevo, Budapeszt. Poniżej umieszczamy szczegółowy program wyjazdu.

Trasa: Wacławice – Ludbreg – Marija Bistrica – Krka – Trogir – Split – Vepric – Neum – Budva – Kotor– Medjugorie – Dubrovnik – Medjugorie – Medjugorie – Medjugorie – Mostar – Sarajewo – Budapeszt – Wacławice

1 dzień: Przejazd przez Słowację, Węgry do Ludbregu (Cud Eucharystyczny), Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, przejazd do  Mariji Bistricy gdzie jest jedno z najważniejszych chorwackich Sanktuariów Maryjnych, zwane  „chorwacką Częstochową”. Przejazd do hotelu ok. Krka – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

2 dzień: śniadanie i wyjazd na zwiedzanie wspaniałych wodospadów w Parku Narodowym na rzece Krka; przejazd do hotelu w okolicach Trogiru – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Trogiru – miasteczko atrakcyjnie położone na niewielkiej wyspie zwanej „Chorwacką Wenecją”, przejazd do Splitu – zwiedzanie m.in.: Pałac Dioklecjana, Katedrę św. Dujama; przejazd do Vepric – Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – Msza Św.; wyjazd do hotelu w Neum – odpoczynek mad morzem do obiadokolacji – nocleg. 

4 dzień:Msza Św.,śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja.
(Dla chętnych istnieje możliwość wypłynięcia statkiem za dodatkową opłatą 5 lub 30 euro
w zależności od wybranego rejsu)  – nocleg. 

5 dzień: śniadanie, wyjazd do Czarnogóry; przejazd do BudvyiKotoru – zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja – nocleg.

6 dzień: śniadanie, wyjazd do Dubrownika –zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – gdzie każdy budynek jest pięknym zabytkiem: Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, klasztor franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza, Słup Orlanda, katedra NMP, kościół św. Błażeja – patrona miasta, studnia Onufrego. Przejazd do hotelu w Medjugorie na obiadokolację; o godz. 18.00 Msza Święta, uczestniczenie w dalszych modlitwach  – nocleg.

7 dzień: śniadanie, wyjście na górę objawień w  Medjugorje,odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, przejazd do Sanktuarium Maryjnego (kościół św. Jakuba); wyjazd nad wodospady; powrót do hotelu na obiadokolację o godz. 16.30 – wyjście do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę Świętą, uczestniczenie w dalszych modlitwach  – nocleg.

8 dzień: Po śniadaniu, wykwaterowanie, Przejazd  do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića, harem.  Przejazd przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa- zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy – Baśćarsija – turecka starówka,  Most Gavrilo Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Ferhadija, Karavanseraj, Bezistan. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja – nocleg.

9 dzień: Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, po drodze postój w Budapeszcie – krótkie zwiedzanie miasta – spacer po mieście. Przejazd do Polski, – obiad tranzytowy (we własnym zakresie). Przyjazd w godzinach nocnych.

Koszt 9 – dniowej pielgrzymki wynosi 900 zł + 365 euro

Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie się do ks. Tomasza (kom. 791-537-925).

Głównym organizatorem pielgrzymki jest Biuro „Pielgrzym” z Rzeszowa. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.e-pielgrzym.com/pilgrimage.php?id=176

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb