XIII Niedziela zwykła – 28.06.2020

 • W poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Nabożeństwo i Msza o godz.17.00.
 • W środę od godz.17.00 wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji, o godz. 17.30 Msza św.
 • I piątek miesiąca.
  Pan Jezus w objawieniach S. Małgorzacie Alacoque przekazał dwanaście obietnic dla tych, którzy będą obchodzić pierwsze piątki miesiąca i czcili Jego Najświętsze Serce.
  W jednej z nich Pan Jezus przyrzeka tym wszystkim, którzy będą przyjmować Komunię św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata, udzielić łaski iż nie umrą bez Sakramentów świętych, a Serce Jego będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
  Od godz. 8.30 spowiedź chorych w domach. Prośba o zgłaszanie chorych w zakrystii, albo telefonicznie. Ze względu na pandemię odwiedziny tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni.
  Od godz. 17.00 podczas adoracji N. Sakramentu okazja do spowiedzi. O godz. 17.30 Msza św.
 • I sobota miesiąca.
  Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca związane jest z objawieniami Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku.
  Zasady odprawiania nabożeństwa:
  – Zalecane jest, aby spowiedź odbyła się w pierwszą sobotę miesiąca. Nie jest to jednak warunek konieczny. Należy być jedynie w tym dniu w stanie łaski uświęcającej.
  – Przyjęcie Komunii Świętej w pierwszą sobotę miesiąca.
  – Odmówienie jednej części różańca jako wynagrodzenie za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
  – Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi
  Siostra Łucja przypomina: Nie zapomnieć o intencji wynagradzającej, która jest bardzo ważnym elementem pierwszych sobót. Zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca.
  O godz. 17.30 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, następnie Msza św.
 • W niedzielę o godz. 9.30 różaniec prowadzi Róża pw. św. Anny. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 • Intencje modlitewne na lipiec:
  Intencja ogólna: Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.
  Diecezjalna intencja różańcowa: Za przebywających na wakacjach, aby nie zapominali o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii.
 • W ramach pielgrzymki na Jasną Górę, organizowana jest „Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa”. Polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. Każda z nich ma odmówić jedną część różańca. Może czynić to więcej osób.
  Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o rozwój Radia FARA i dzieł, które przy nim są prowadzone, o ustanie panującej epidemii oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę oraz duchowi pielgrzymi i uczestnicy Archidiecezjalnej Sztafety Różańcowej.
  Parafia Drohojów podejmuje modlitwę różańcową 10 lipca od godz. 2.30 do godz. 3.00 w nocy.
  Prosimy o zgłaszanie się do udziału w Sztafecie Różańcowej już dziś, najpóźniej do środy 1 lipca. Osobom tym zostanie przydzielona część różańca.
  Więcej informacji można znaleźć na stronie pielgrzymka.przemyska.pl i na stronie radiofara.pl.
 • W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 • W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. W przyszłą niedzielę 5 lipca po każdej Mszy św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla poszkodowanych.
 • Prosimy o przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas Mszy św. i nabożeństw w kościele.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb